Menu

U16 Liga1 og U16 Liga2

 

AaB's U16 afdeling er for dig, der ønsker at være seriøs og samtidig have det sjovt med dine fodboldveninder.
Vi har to U16 hold, som begge spiller med i de bedste rækker. Det ene i Liga 1 og det andet i Liga 2. U16 afdelingen er for piger årgang 2002 + 2003.
Der er plads til individet og mulighed for at skabe gode relationer spillerne imellem. Der lægges stor vægt på udvikling af den enkelte spiller og holdet.

Træningstider

 

Mandag (Fysisk Træning) 17.00 - 18.30
Onsdag 17.00 - 18.30
Torsdag         18.30 - 20.00

 

Holdets stab

Cheftræner
profil
Martin Ingvorsen
Assistenttræner
profil
Mathias Rom Wrobel
Assistenttræner
profil
Katja Quist Kristensen
Holdleder
profil
Dorte Laursen
Målmandstræner
profil
Kristian Karlsen
Målmandstræner
profil
Kim Brohus
Holdleder
profil
Jacob Juul

U16 Vest Supplerende Stab

Fysioterapeutstuderende
profilepic
Mette Hald
Fysioterapeutstuderende
profilepic
Mathias Laursen
Sportscoach
profilepic
Sofie Sandgren Birk

Spillerliste

profil
Camilla Hastrup Larsen
profil
Camilla Rishøj Carlsen
profil
Caroline Rafn
profil
Emma Borregaard Eskerod
profil
Emma Bøgedal
profil
Emma Lind Simonsen
profil
Emma Schau
profil
Frida Borregaard Eskerod
profil
Isabella Vinther Larsen
profil
Josefine Stougaard Jensen
profil
Julie Hjorth Hansen
profil
Julie Laursen
profil
Laura Nørager
profil
Laura Schmidt
profil
Maria Djurhuus
profil
Maria Rasmussen
profil
Marie Petersen
profil
Mathilde Mørch
profil
Nanna Zeidler
profil
Nicoline Pedersen
profil
Sara Nygaard
profil
Signe Hovalt Christensen
profil
Silje Juul
profil
Sofie Skree Qvist
profil
Sofie Strandgaard

Seneste nyheder

  • Kvinde/Pige Nyheder
    Endnu en sejr til AaB u16 piger liga 1
  • Kvinde/Pige Nyheder
    U16 Liga1: AaB – Thy piger
  • Kvinde/Pige Nyheder
    AaB U16 piger med 2 hold til Stensballe Talentstævne – AaB1 tog pokalen med hjem!

Næste kampDBU Jylland Pokal U16 Piger/11 (2002) • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampDBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2003) • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

Næste kampU16 Piger A/B (02) INDE • Pulje 101

Ude mod
Trekroner/Skovsgård
3. dec
Kl. 11.48
AaB Hallen
U16 Piger A/B (02) INDE - Pulje 101

Næste kampU15 Piger A/B (03) INDE • Pulje 105

Ude mod
VB52
3. dec
Kl. 09.12
Sulsted Hallen
U15 Piger A/B (03) INDE - Pulje 105

Næste kampFutsal - U16 Piger A (02) • Pulje 914

Ude mod
Fortuna Hjørring (2)
25. nov
Kl. 13.50
Rosendal Hallen
Futsal - U16 Piger A (02) - Pulje 914

StillingU16 Piger A/B (02) INDE • Pulje 101

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 DHF&K 4 3 0 1 9
2 AaB 4 3 0 1 9
3 Løgstør IF 4 2 1 1 7
4 Trekroner/Skovsgård 4 0 2 2 2
5 Aabybro IF 4 0 1 3 1

StillingU15 Piger A/B (03) INDE • Pulje 105

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AaB (1) 3 3 0 0 9
2 Aalborg KFUM (1) 4 3 0 1 9
3 AaB (2) 3 2 0 1 6
4 Aalborg KFUM (3) 3 1 0 2 3
5 ØBI/TUI/SVIF (2) 4 1 0 3 3
6 VB52 3 0 0 3 0

StillingFutsal - U16 Piger A (02) • Pulje 914

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brønderslev IF 0 0 0 0 0
2 Fortuna Hjørring (1) 0 0 0 0 0
3 Fortuna Hjørring (2) 0 0 0 0 0
4 IK Rosendal 0 0 0 0 0
5 TV-ES-BT/SVIF (1) 0 0 0 0 0
6 TV-ES-BT/SVIF (2) 0 0 0 0 0
7 AaB 0 0 0 0 0

KampprogramDBU Jylland Pokal U16 Piger/11 (2002) • Pulje 1

August 2017

IK Rosendal (L2/823)
HHT
Ude
Rosendal Stadion

AaB (L1/811)
November 2017

AaB (L1/811)
3 - 4
livescore
Hjemme
AaB's Anlæg

IF Lyseng (L1/812)

KampprogramDBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2003) • Pulje 1

August 2017

Nibe B (L3/872)
HHT
Ude
Nibe Stadion

AaB (L2)
September 2017

AaB (L2)
UHT
Hjemme
AaB's Anlæg

ASA, Aarhus (L1/851)
November 2017

AaB (L2)
9 - 1
livescore
Hjemme
AaB's Anlæg

LKB/VFB (L2/861)

KampprogramU16 Piger A/B (02) INDE • Pulje 101

November 2017

AaB
9 - 3
Hjemme
Skovsgård Hallen

Trekroner/Skovsgård

DHF&K
6 - 3
Ude
Skovsgård Hallen

AaB

AaB
4 - 1
Hjemme
Skovsgård Hallen

Aabybro IF

Løgstør IF
1 - 4
Ude
Skovsgård Hallen

AaB
December 2017

Trekroner/Skovsgård
3. dec
Kl. 11.48
Ude
AaB Hallen

AaB

AaB
3. dec
Kl. 12.12
Hjemme
AaB Hallen

DHF&K

Aabybro IF
3. dec
Kl. 12.48
Ude
AaB Hallen

AaB

AaB
3. dec
Kl. 13.24
Hjemme
AaB Hallen

Løgstør IF
Januar 2018

AaB
7. jan
Kl. 09.00
Hjemme
Flauenskjold Hallen

Trekroner/Skovsgård

DHF&K
7. jan
Kl. 09.24
Ude
Flauenskjold Hallen

AaB

AaB
7. jan
Kl. 10.00
Hjemme
Flauenskjold Hallen

Aabybro IF

Løgstør IF
7. jan
Kl. 10.36
Ude
Flauenskjold Hallen

AaB

KampprogramU15 Piger A/B (03) INDE • Pulje 105

November 2017

VB52
1 - 7
Ude
KFUM Hallen, Aalborg

AaB (1)

ØBI/TUI/SVIF (2)
2 - 9
Ude
KFUM Hallen, Aalborg

AaB (2)

AaB (1)
7 - 4
Hjemme
KFUM Hallen, Aalborg

AaB (2)

AaB (1)
4 - 2
Hjemme
KFUM Hallen, Aalborg

Aalborg KFUM (1)

AaB (2)
11 - 0
Hjemme
KFUM Hallen, Aalborg

Aalborg KFUM (3)
December 2017

VB52
3. dec
Kl. 09.12
Ude
Sulsted Hallen

AaB (2)

Aalborg KFUM (3)
3. dec
Kl. 09.24
Ude
Sulsted Hallen

AaB (1)

Aalborg KFUM (1)
3. dec
Kl. 09.36
Ude
Sulsted Hallen

AaB (2)

ØBI/TUI/SVIF (2)
3. dec
Kl. 10.00
Ude
Sulsted Hallen

AaB (1)

AaB (2)
3. dec
Kl. 10.24
Hjemme
Sulsted Hallen

ØBI/TUI/SVIF (2)

AaB (1)
3. dec
Kl. 10.36
Hjemme
Sulsted Hallen

VB52
Januar 2018

AaB (2)
7. jan
Kl. 13.48
Hjemme
Gistrup Idrætscenter

AaB (1)

Aalborg KFUM (1)
7. jan
Kl. 14.12
Ude
Gistrup Idrætscenter

AaB (1)

Aalborg KFUM (3)
7. jan
Kl. 14.24
Ude
Gistrup Idrætscenter

AaB (2)

AaB (2)
7. jan
Kl. 14.48
Hjemme
Gistrup Idrætscenter

VB52

AaB (1)
7. jan
Kl. 15.00
Hjemme
Gistrup Idrætscenter

Aalborg KFUM (3)

AaB (2)
7. jan
Kl. 15.12
Hjemme
Gistrup Idrætscenter

Aalborg KFUM (1)

AaB (1)
7. jan
Kl. 15.24
Hjemme
Gistrup Idrætscenter

ØBI/TUI/SVIF (2)

KampprogramFutsal - U16 Piger A (02) • Pulje 914

November 2017

Fortuna Hjørring (2)
25. nov
Kl. 13.50
Ude
Rosendal Hallen

AaB

AaB
25. nov
Kl. 15.30
Hjemme
Rosendal Hallen

TV-ES-BT/SVIF (2)

AaB
25. nov
Kl. 16.45
Hjemme
Rosendal Hallen

IK Rosendal
December 2017

Brønderslev IF
17. dec
Kl. 12.50
Ude
Fiberhallen

AaB

TV-ES-BT/SVIF (1)
17. dec
Kl. 14.05
Ude
Fiberhallen

AaB

AaB
17. dec
Kl. 15.20
Hjemme
Fiberhallen

Fortuna Hjørring (1)
Januar 2018

AaB
14. jan
Kl. 14.35
Hjemme
AaB Hallen

Fortuna Hjørring (2)

TV-ES-BT/SVIF (2)
14. jan
Kl. 16.15
Ude
AaB Hallen

AaB

IK Rosendal
14. jan
Kl. 17.30
Ude
AaB Hallen

AaB

AaB
27. jan
Kl. 11.20
Hjemme
Brønderslev Hallen

Brønderslev IF

AaB
27. jan
Kl. 12.35
Hjemme
Brønderslev Hallen

TV-ES-BT/SVIF (1)

Fortuna Hjørring (1)
27. jan
Kl. 13.50
Ude
Brønderslev Hallen

AaB