Menu

U16 Liga1 og U16 Liga2

 

AaB's U16 afdeling er for dig, der ønsker at være seriøs og samtidig have det sjovt med dine fodboldveninder.
Vi har to U16 hold, som begge spiller med i de bedste rækker. Det ene i Liga 1 og det andet i Liga 2. U16 afdelingen er for piger årgang 2002 + 2003.
Der er plads til individet og mulighed for at skabe gode relationer spillerne imellem. Der lægges stor vægt på udvikling af den enkelte spiller og holdet.

Træningstider

 

Mandag (Fysisk Træning) 17.00 - 18.30
Onsdag 17.00 - 18.30
Torsdag         18.30 - 20.00

 

Behandling ved fysioterapeut i AaB

 

Mandag 17.45 - 18.30
Torsdag 17.00 - 18.00

 

U16 Piger Vest Google Kalender

Holdets stab

Cheftræner
profil
Martin Ingvorsen
Assistenttræner
profil
Mathias Rom Wrobel
Holdleder
profil
Dorte Laursen
Målmandstræner
profil
Kim Brohus
Holdleder
profil
Jacob Juul

Ledige holdhverv

Cheftræner U16M
ingen img

  Interesseret så se mere på Ledige jobs



U16 Vest Supplerende Stab

Fysioterapeutstuderende
profilepic
Mette Hald
Fysioterapeutstuderende
profilepic
Mathias Laursen

Spillerliste

profil
Camilla Hastrup Larsen
profil
Camilla Rishøj Carlsen
profil
Caroline Rafn
profil
Emma Borregaard Eskerod
profil
Emma Bøgedal
profil
Emma Lind Simonsen
profil
Emma Schau
profil
Freja Sand
profil
Frida Borregaard Eskerod
profil
Ida Winther
profil
Isabella Vinter Larsen
profil
Josefine Stougaard Jensen
profil
Julie Hjorth Hansen
profil
Julie Laursen
ingen img
Kristina Haldrup
profil
Laura Nørager
profil
Laura Schmidt
profil
Maria Djurhuus
profil
Maria Rasmussen
profil
Marie Lohmann
profil
Marie Petersen
profil
Nanna Zeidler
profil
Nicoline Kristensen
profil
Nicoline Pedersen
profil
Sara Nygaard
profil
Signe Hovalt Christensen
profil
Silje Juul
profil
Sofie Gade
profil
Sofie Skree Qvist
profil
Sofie Strandgaard
profil
Thilde Hyldgaard Beier
profil
Victoria Bunk Larsen

Seneste nyheder

Næste kampU16 Piger Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 811

Hjemme mod
TV-ES-BT/SVIF
13. aug
Kl. 13.00
AaB's Anlæg
U16 Piger Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 - Pulje 811

Næste kampU16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 823

Ude mod
Løgstør IF
12. aug
Kl. 11.00
Løgstør Stadion
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 - Pulje 823

Næste kampDBU Jylland Pokal U16 Piger/11 (2002) • Pulje 1

Ude mod
IK Rosendal (L2/823)
30. aug
Kl. 18.45
Rosendal Stadion
DBU Jylland Pokal U16 Piger/11 (2002) - Pulje 1

Næste kampDBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2003) • Pulje 1

Ude mod
Nibe B (L3/872)
29. aug
Kl. 18.45
Nibe Stadion
DBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2003) - Pulje 1

StillingU16 Piger Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 811

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Salling 0 0 0 0 0
2 FC THY Piger 0 0 0 0 0
3 Fortuna Hjørring 0 0 0 0 0
4 Randers Freja 0 0 0 0 0
5 Silkeborg IF Q 0 0 0 0 0
6 TV-ES-BT/SVIF 0 0 0 0 0
7 Vildbjerg SF 0 0 0 0 0
8 AaB 0 0 0 0 0

StillingU16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 823

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farsø/Ullits IK 0 0 0 0 0
2 Gug B 0 0 0 0 0
3 IK Rosendal 0 0 0 0 0
4 Løgstør IF 0 0 0 0 0
5 Rebild Syd 0 0 0 0 0
6 AaB 0 0 0 0 0

KampprogramU16 Piger Liga 1 (2002) 11M - efterår 2017 • Pulje 811

August 2017

AaB
13. aug
Kl. 13.00
Hjemme
AaB's Anlæg

TV-ES-BT/SVIF

Fortuna Hjørring
16. aug
Kl. 18.30
Ude
Landlyst Idrætsanlæg

AaB

AaB
20. aug
Kl. 13.00
Hjemme
AaB's Anlæg

Silkeborg IF Q

Vildbjerg SF
26. aug
Kl. 11.00
Ude
Vildbjerg Sportscenter

AaB
September 2017

AaB
3. sep
Kl. 13.00
Hjemme
AaB's Anlæg

FC THY Piger

AaB
10. sep
Kl. 11.00
Hjemme
AaB's Anlæg

Randers Freja

FC Salling
16. sep
Kl. 11.15
Ude
Egeris Idrætsanlæg

AaB

TV-ES-BT/SVIF
23. sep
Kl. 13.30
Ude
Overlund Stadion

AaB
Oktober 2017

AaB
1. okt
Kl. 13.00
Hjemme
AaB's Anlæg

Fortuna Hjørring

Silkeborg IF Q
8. okt
Kl. 13.00
Ude
Søholt Idrætsanlæg

AaB

AaB
15. okt
Kl. 15.00
Hjemme
AaB's Anlæg

Vildbjerg SF

FC THY Piger
29. okt
Kl. 15.00
Ude
Lerpytter Anlæg

AaB
November 2017

Randers Freja
4. nov
Kl. 12.00
Ude
Randers Stadion, kunstgræs

AaB

AaB
11. nov
Kl. 15.00
Hjemme
AaB's Anlæg

FC Salling

KampprogramU16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 823

August 2017

Løgstør IF
12. aug
Kl. 11.00
Ude
Løgstør Stadion

AaB

Rebild Syd
19. aug
Kl. 11.15
Ude
Ravnkilde Stadion

AaB

AaB
27. aug
Kl. 13.00
Hjemme
AaB's Anlæg

Farsø/Ullits IK
September 2017

Gug B
3. sep
Kl. 11.00
Ude
Gug Stadion

AaB

AaB
10. sep
Kl. 13.00
Hjemme
AaB's Anlæg

IK Rosendal

AaB
17. sep
Kl. 11.00
Hjemme
AaB's Anlæg

Løgstør IF

AaB
24. sep
Kl. 11.00
Hjemme
AaB's Anlæg

Rebild Syd
Oktober 2017

Farsø/Ullits IK
1. okt
Kl. 11.00
Ude
Farsø Stadion

AaB

AaB
8. okt
Kl. 13.00
Hjemme
AaB's Anlæg

Gug B

IK Rosendal
14. okt
Kl. 13.30
Ude
Rosendal Stadion

AaB

KampprogramDBU Jylland Pokal U16 Piger/11 (2002) • Pulje 1

August 2017

IK Rosendal (L2/823)
30. aug
Kl. 18.45
Ude
Rosendal Stadion

AaB (L1/811)

KampprogramDBU Jylland Pokal U15 Piger/11 (2003) • Pulje 1

August 2017

Nibe B (L3/872)
29. aug
Kl. 18.45
Ude
Nibe Stadion

AaB (L2)